Kiedy należy bezwzględnie wymienić materac ?

 

 

 

Spędzamy (a raczej powinniśmy) około 6-8 godzin dziennie śpiąc, co jest 1/3 naszego życia. Upewnijmy się, że nie spędzimy tej części życia w niekomfortowych warunkach. Ogólnie powinno się materac zmieniać co 5-10 lat w zależności od stopnia jego zużycia. Nasz organizm sam przypomina nam o tym kiedy jakoś spania znacznie się pogorszy – co oznacza, że może już nadszedł czas na wymianę materaca na nowy.

                 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

             

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak należy użytkować materac aby wydłużyć jego żywotność ?

 

Poniżej przedstawiamy kilka porad pozwalających na wydłużenie żywotności materaca:


Rano należy pozostawić materac odkryty przynajmniej na 20 minut aby umożliwić jego wyschnięcie i przewietrzenie (podczas snu nasze ciało nagrzewa się i wydziela wilgoć).

 

Nie należy przesiadywać na krawędzi materaca. Skoncentrowany na małej powierzchni nacisk, spowodowany przez ciężar ciała, może osłabić krawędzie materaca.
 

Regularne przewracanie materaca co kilka miesięcy z jednej strony na drugą (materace dwustronne) i z jednego końca na drugi, przyczynia się do równomiernego ułożenia się materiałów wypełniających oraz zapobiega powstawaniu odkształceń spowodowanych naciskiem ciężaru ciała.
 

Nie należy dzieciom pozwalać skakać po materacu, istnieje prawdopodobieństo uszkodzenia jego konstrukcji.
 

Materaca nie wolno: zginać, składać, zwijać po to, aby upchnąć go np. w bagażniku samochodu - może to spowodować jego trwałe uszkodzenie.
 

W przypadku poplamienia materaca należy działać szybko, tak aby powstrzymać wodę czy inny płyn przed przedostaniem się do warstwy materiałów wypełniających, gdyż wysuszenie ich może być dużym problemem. W takim przypadku należy zdjąć z materaca pościel i postawić mokry materac na boku, ponieważ w pozycji pionowej ciecz przenika wolniej przez materac. Następnie suchym ręcznikiem lub ręcznikiem papierowym można zebrać z materaca tyle cieczy, ile jest to możliwe. Natychmiastowe przetarcie plamy gąbką nasączoną zimną wodą zazwyczaj czyści wiele plam. 
 

Stosowanie elastycznego podłoża pod materacem wydłuża jego żywotność o kilka lat. Stelaż elastyczny przejmuje do 30% pracy całego zestawu.

 

 

Budzisz się z bólem kręgosłupa?

Odczuwasz poranne alergie?

Jak wygląda Twój materac?

Jesteś Ciągle zmęczony?

Śpisz dobrze w każdym innym miejscu?

Zastanów się, jak się czujesz, kiedy budzisz się rano. Jeśli jesteś zmęczony i obolały, może to oznaczać, że potrzebujesz nowego materaca. Z wiekiem materac się wygniata i deformuje co sprawia, że Twoje ciało nie jest już właściwie podparte. Nierówna powierzchnia materaca może być powodem, że stale budzisz się z bólem kręgosłupa.

Materac podczas długiego użytkowania potrafi zwiększyć swoją masę dwukrotnie ze względu na ilość roztoczy, które czają się w jego wnętrzu. Pościel i materace są pełne żyjątek, które mogą prowadzić do alergii. Jeśli obudzisz się od własnego kichania lub kataru, zamiast od dźwięków budzika, to znaczy że czas na nowy materac.

Sprawdź dokładnie materac bez prześcieradła lub innego nakrycia na nim. Czy wygląda na zużyty i zniszczony? Czy można odczuć wklęsłości i nierówności w niektórych miejscach? Jeśli tak, to czas na wymianę.

 

Twój materac może uniemożliwiać Ci uzyskaniu pełnego wypoczynku podczas snu, nie tylko nie ułatwiając Ci zaśnięcia ale powodując, że często się przewracasz podczas snu.  Nie osiągnięcie fazy głębokiego snu może powodować, że rano czujesz się niewyspany i zmęczony.

 

 

Jeśli na łóżku hotelowym podczas ostatniego wyjazdu służbowego wyspałeś się lepiej niż kiedykolwiek to powinieneś ponownie się przyjrzeć materacowi, który masz w domu. Spróbuj zapamiętać jaki komfort spania oferują lepsze materace aby móc właściwie dokonać wyboru podczas kupna nowego.

 

HOME

 

 

"Studio B" Michał Balicki Jacek Brozdowski s.c.   I    ul. Nowodworcowa 20A, 81-581 Gdynia   I   NIP: 5862269369   I   REGON: 221246388

tel. 58 622 27 93    I    tel. 666 816 257    I    e-mail: studiob@studiob.com.pl    I    www.studiob.com.pl

Wszystkie zdjęcia, grafiki i teksty zamieszczone na stronie www.studiob.com.pl są wyłączną własnością Studio B s.c. Kopiowanie, przetwarzanie i używanie ich bez zgody autora jest zabronione. All Right Reserved Studio B s.c.